Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu SnowVolley

Weryfikacja zgłoszeń          Regulamin           Harmonogram meczów

Termin: 10-11 marca 2018

Miejsce: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Ulica Środkowa 181B, 34-405 Białka Tatrzańska, dolna część stoku pomiędzy kolejkami krzesełkowymi numer 4 i 5

Limity zgłoszeń: Mężczyźni 24 pary, Kobiety 12 par.

System rozgrywek: Mężczyźni – system brazylijski dla 24 par, kobiety – system brazylijski dla 8 par. Seta wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 11 punktów, uzyskując przynajmniej 2 punkty przewagi. W przypadku remisu 10 : 10, gra jest kontynuowana do momentu, kiedy jeden z zespołów uzyska 2 punkty przewagi (12 : 10, 13 : 11 itd.) W przypadku remisu 1:1 w setach, rozgrywany jest decydujący (3-ci) set do momentu uzyskania przez jeden zespół 11 punktów, z różnicą przynajmniej 2 punktów.

W związku z rangą Mistrzostw Polski oraz potrzebą wyrobienia licencji na turniej SnowVolley, podczas weryfikacji u komisarza, będzie pobierana opłata w wysokości 10 zł od zawodnika.

Historia:

SnowVolley odbył się w Polsce po raz pierwszy w 2015 roku w Rzykach. Od 2017 roku turnieje zyskały rangę Pucharu Polski i honorowy patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Głównym celem organizacji SnowVolley jest promowanie w kraju tej mało popularnej odmiany siatkówki. Zawodnicy i zawodniczki rywalizują na śniegu, a turnieje odbywają się w zimowej aurze.

W rywalizacji przede wszystkim brali udział siatkarze i siatkarki, którzy latem rywalizują na piachu. Na turniejach gościł polski mistrz świata i Europy w tej dyscyplinie - Michał Matyja, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce – Marcin Prus oraz gwiazda kabaretu Łowcy.B – Bartosz Gajda, który zapewniał wiele humoru  Zimowa odmiana siatkówki to ciekawa dyscyplina sportu, którą warto promować w Polsce, dlatego też każdy z turniejów to obok pojedynków na wysokim poziomie również wiele konkursów i animacji dla kibiców, świetnej muzyki i dobrej zabawy.